V pondělí 13.2. jsme se my, děti z přípravky a z první třídy, vydaly do mateřské školky v Alexovicích, kde už bylo pro nás připraveno Divadlo Šikulka. V podání maňásků nám zahráli 3 krásné pohádky. V první - „O vybíravé holčičce“ děti přitakaly pejskovi, že nemůžeme jíst jen čokoládu, ale musíme jíst také ovoce, zeleninu a mléčné výrobky, protože to naše tělo potřebuje. Ve vyprávění „O poctivém Pepíkovi“ se ukázalo, že lepší je být sám a poctivý, než mít takové kamarády, kteří nás navádějí ke špatným věcem. A krásná komorná v pohádce „Jak Anička ke štěstí přišla“ nás svým příkladem naučila, že důležitější než bohatství jsou přátelé. Kromě pěkného představení jsme si také užili cestu do školy, protože nám svítilo sluníčko, které jakoby už předpovídalo brzký příchod jara. Foto zde.