Ani sychravé počasí provázené sněžením neodradilo budoucí prvňáčky, aby se ve středu 19. dubna přišli podívat do naší školy. Hned po příchodu se mohli přenést do pohádky O perníkové chaloupce a u téměř opravdické perníkové chaloupky se také vyfotit. Pro děti byly připravené pohádkové úkoly, se kterými si hravě poradily. Ukázaly, že umí počítat do šesti, že se zvládnou představit a podepsat, že pro ně není problém poskládat puzzle, rozpoznat geometrické tvary, barvy, zvířátka a že ani další dovednosti potřebné pro nástup do první třídy jim nečiní potíže. Plněním úkolů je provázely milé paní učitelky namísto zlé a ošklivé ježibaby. Jako odměnu za zvládnutí zápisu do 1. třídy dostalo každé dítě medaili, voňavý perník, magnetek perníkové chaloupky, Jeníčka nebo Mařenku a ještě další pohádkové dárečky. Všem budoucím prvňáčkům přejeme, ať jim chuť k poznávání nových věcí vydrží co nejdéle. Foto zde.