Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol. Letos se koná 20. ročník. Ve dvou věkových kategoriích nastupuje do turnaje téměř 80 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6-11 let. McDonald's Cup se hraje na téměř 4 tisících základních školách České republiky.

Také naše základní škola se jako každoročně  zapojila do tohoto svátku fotbalu pro děti.

V pátek 12. května 2017 naše družstvo sehrálo okrskové kolo na fotbalovém stadionu v Ivančicích. Mezi týmy - ZŠ Oslavany, ZŠ Neslovice, ZŠ Ořechov, ZŠ TGM Ivančice si vedlo velice dobře a bez porážky zvítězilo a postoupilo do okresního finále z 1. místa.

Okresní kolo však bylo už těžší. Zde se setkaly vítězné týmy z okrsků v okrese Brno – venkov. Ve čtvrtek 18. 5. 2017 sehrálo naše družstvo ve složení Madlenka Pavlíková, Roman Svoboda, Adam Štork, Matouš Pavlík, Matyáš Pindryč, Jiří Jelínek, David Maršálek, David Novák, Štěpán Hladký, Josef Cirók, Petr Maštalíř, Tomáš Vorel, Filip Jeřábek  celkem 5 utkání se ZŠ Modřice, ZŠ Kuřim – Tyršova, ZŠ Újezd u Brna, ZŠ Zastávka u Brna a ZŠ Předklášteří.

Tým, který nebyl složený ze samých fotbalistů, hrál velmi dobře, všichni bojovali, ale bohužel skončil na konečném 6. místě se ziskem 3 bodů za vítězství na ZŠ Újezd u Brna.

Všem nadšeným fotbalistům děkujeme za reprezentaci naší školy! Foto zde