Jako každý rok i letos jsme v květnu vyrazili na školu v přírodě. Tentokrát do Proseče u Skutče. Celý týdenní program se nesl v duchu pověstí o loupeřném rytíři Vavřinci Toulovcovi.

Děti byly rozděleny do tří družstev - Křižáci, Top-in-ky a Templáři a v průběhu školy plnily různé zajímavé úkoly. V pondělí odpoledne si starší zahráli hru Stonožka, v úterý jsme se všichni vypravili na pěší túru do Toulovcových Maštalí, kde nás bohužel chytlo několik bouřek, takže cesta byla hodně vzrušující. Večer děti trávily na pokojích, protože přišly další bouřky a dokonce jsme byli celou noc bez elektřiny.  Ve středu jsme jeli do Litomyšle, navštívili zámek a prošli si celé náměstí. Ve čtvrtek děti komunikovaly s obyvateli vesnice Zderaz a zažily mnoho zajímaých situací. Ve čtvrtek všichni hledali poklad a hledali a hledali, až nakonec všichni našli :-) a rodělili si sladkosti. V pátek večer se opékaly buřty u táboráku, zpívalo se a zábava byla ukončena stezkou odvahy. Foto zde.