Abychom věděli, proč je 28. září tak významný den, podívali jsme se na to trošku „zblízka“. Poslechli jsme si Legendu o svatém Václavovi a Svatováclavský chorál, zhlédli zajímavé video, důkladně si prohlédli českou „dvacetikorunu“ a vyluštili, co se na ní píše zajímavého. Ve skupinkách jsme řešili spoustu zapeklitých úkolů, abychom se dozvěděli, kdy se Václav narodil, kdy zemřel a kdo byli jeho příbuzní. Také co patří do svatováclavské zbroje a jak se asi museli cítit bojovníci v drátěných košilích s přilbicemi a meči. Četli jsme pověsti, kreslili a vyráběli a … najednou byl konec vyučování. Tak byl i čas si na závěr připít a rozdat pochvaly a medaile všem šikovným žáčkům 3. B. Jak to šlo a jaká byla nálada, se můžete podívat na fotkách.

Paní Workové děkujeme za pomoc s přípravou projektu a sponzorský dar v podobě zajištění potřebného materiálu a pomůcek.

Foto zde.