Ve středu 12. 10. vyrazili čtvrťáci na exkurzi do blízkého Zahradnictví Novák. I když počasí bylo chladné, přece jen jsme se zájmem poslouchali informace paní Novákové o některých stromech, květinách a keřích. Zopakovali jsme si, jak vypadají plody nažky, poznávali jehličnaté stromy, prohlédli jsme si pěnišníky a dozvěděli se informace nejen o jeho pěstování ale i historii a jeho rozšíření na světě. Koukli jsme také na oměje, vřesy a různé druhy borůvek. Nakonec jsme se zastavili u vzácné okrasné dřeviny liliovníku tulipánokvětého, který pochází ze Severní Ameriky a u nás se pěstuje v parcích a arboretech. Dětem se v zahradnictví líbilo a už teď se těšíme na jarní návštěvu, kdy v zahradnictví vypadá vše úplně jinak než na podzim. Děkujeme také paní Novákové za pěkné povídání a za umožnění návštěvy. Foto zde.