Protože se ve 4. ročníku ve vlastivědě učíme vše o České republice včetně krajů a krajských měst, vyjeli jsme 10. května do krajského města Jihomoravského kraje BRNA. Vždyť co může být lepší, než vše vidět na vlastní oči. Už cesta vlakem byla zážitkem. Po příjezdu jsme přešli přes Zelný trh na Starou radnici. Tam jsme si připomněli pověsti O brněnském drakovi, O kole a také si je detailně prohlédli. V informačním centru jsme si nabrali pár letáčků a vydali se ke kostelu sv. Jakuba. Tam na nás vystrkoval prdýlku Neslušný mužíček. V 10 hodin jsme měli naplánovanou prohlídku kasemat na Špilberku. Od šikovného pana průvodce jsme se dozvěděli plno zajímavostí. Po důkladné prohlídce hradu jsme se přesuli ke katedrále sv. Petra a Pavla a vylezli na věže. Exkurzi Brna jsme zakončili odpočinkem v Denisových sadech a poté se opět vlakem vydali na zpáteční cestu. Exkurze byla úspěšná a děti si odvezly plno zajímavých znalostíí i zkušeností do života. Foto zde.