Cílem exkurze 4. A byla chráněná krajinná památka Pekárka. Žáci z informačního materiálu věděli, které chráněné rostliny by se měly v lokalitě nacházet a další informace poskytují informační tabule přímo na Pekárce. Letošní velmi suché a horké počasí se nepříznivě odrazilo i na rostlinách tohoto místa., takže žáci mohli v podstatě ověřit pouze výskyt tařičky horské. Místo chráněných rostlin jsme se alespoň mohli potěšit už po cestě krásnými výhledy nejen na Ivančice, ale i vzdálené okolí, na Pekárce jsme si vysvětlili její historii a původ smírčího kamene.

Vedro všechny zmáhalo a zpáteční cestu jsme si proto vylepšili dobrodružným přebroděním řeky. Cestou jsme tak měli možnost pozorovat, ve srovnání s Pekárkou, trochu bujnější přírodu v okolí Alexovického rybníku a blízkém okolí Jihlavky.

Foto zde.