V úterý 27. 6. 2017 jsme s žáky 5. B vyrazili na 3 denní poznávací výlet na Králický Sněžník. První zastávka byla na Dolní Moravě, kde jsme navštívili Stezku v oblacích a Mamutíkův vodní park. Odtud jsme jeli do Vojenského muzea v Králíkách, kde se děti seznámily se současnou i historickou vojenskou technikou. Největším zážitkem pak pro ně byla jízda vojenským vozidlem Praga V3S na tankodromu. Kolem 17h jsme se ubytovali v Kralické chatě v obci Stříbrnice, dostali jsme výbornou večeři a neúnavné děti plně využily přilehlou zahradu, kde si zahrály míčové hry, skákaly na trampolíně, jezdily na kárách nebo vyrazily na procházku po okolí.

Druhý den nás čekal náročný výšlap na Králický Sněžník (1424m) kolem pramene řeky Moravy. Bylo pořádné horko a někteří sotva pletli nohama, ale nakonec jsme se všichni úspěšně vyškrábali až na vrchol. Dolů už to šlo „skoro samo“. Velkým lákadlem byly borůvkové kynuté knedlíky, které na nás čekaly v chatě Návrší. Navečer se otužilci ještě mohli příjemně osvěžit v potůčku za chatou. Večer byly v plánu špekáčky, ale počasí nám nepřálo. Hned při prvním plamínku nás zahnal déšť a tak jsme využili prostoru jídelny, zahráli jsme si pár her a zazpívali si s kytarou.

Ve čtvrtek jsme, po cestě domů, ještě navštívili Muzeum papíru ve Velkých Losinách, prošli si nádherné Javořičské jeskyně, nakoupili dárečky a suvenýry a vykoupali se v přírodním koupališti Březina, kde jsme si špekáčky. S malým zpožděním jsme dorazili ke škole a těšili se na druhý den, kdy nás čekalo vysvědčení a pak už zasloužené prázdniny.