Realizace projektu  EU Peníze školám k 31. 1. 2013

Cíl projektu

• Naučit žáky efektivněji získávat a zpracovávat informace prostřednictvím médií
  • Využívat tyto informace
  • Zkvalitnit celkově úroveň čtení a informační zisk při této činnosti
  • Podpořit výuku anglického jazyka, čtenářskou gramotnost a kvalitu výuky ve všech předmětech prostřednictvím ICT.

Ve školním roce 2012/2013 byly prostředky EU čerpány na tyto aktivity:

Šablona                                                                 Realizace

I/1 Individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti

Dělené hodiny českého jazyka ve 4. A. Třída má 22 žáků. V jedné vyučovací hodině týdně byla třída rozdělena na skupiny podle úrovně čtení . Učitelé v obou skupinách tak mohli lépe uplatnit individuální přístup.Byly zakoupeny knihy pro společnou četbu ve všech ročnících školy.

II./1 Individualizace výuky cizích jazyků

Dělené hodiny jazyka ve 3. A. Třída byla rozdělena na skupiny podle úrovně zvládnutí jazyka a podle této úrovně byl volen výukový program. Byly rovněž zakoupeny materiály pro výuku jazyka.

III/1 Individualizace výuky prostřednictvím digitálních technologií

Tato šablona byla ukončena v minulém monitorovacím období

I/2 Inovace výuky pro zkvalitnění výuky čtenářské a informační gramotnosti

Tato oblast byla rozdělena na dvě tématické oblasti: Český jazyk a čtení a na oblast Člověk a jeho svět.. K 31. lednu byla první sada z českého jazyka již hotova, druhá sada z oblasti Člověk a jeho svět v současnosti obsahuje 23 hotových výukových materiálů z českého jazyka. Tvorba bude ukončena do 30.6.2013.

II./2 Inovace výuky cizích jazyků

Byly vytvářeny vzdělávací materiály pro oblast výuky anglického jazyka. K 31. lednu je hotova první sada 36 výukových materiálů, Z druhé sady je hotovo 17 materiálů.Práce budou ukončeny k 30.6.2013.

III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

Tato šablona byla rozdělena na 3 různé tématické oblasti- matematiku- český jazyk a anglický jazyk. Ke každé tématické oblasti učitelé vyráběli 20 inovativních učebních materiálů s využitím ICT- celkem 60 materiálů.. Tuto šablonu máme 2 x, První je hotova celá, z druhé zbývá dokončit 20 materiálů .

V/2 Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd

Tato oblast byla rozdělena na předměty vlastivědu a přírodovědu. Z každé této oblasti bude vyrobeno 36 inovativních vzdělávacích materiálů. Předmět vlastivěda je již hotov. Na předmětu přírodověda se pracuje, je hotovo 25 materiálů.

Technika a učební pomůcky , případně programy jsou aktivně využívány ve vyučování a slouží ke zkvalitnění výuky.

Na tvorbě i realizaci celého projektu se podílí 7 pedagogů včetně ředitelky školy.

Stávající počet pedagogů na přepočténé úvazky

Přepočtený počet pedagogů podílejících se na čerpání šablon

Přepočtený počet pedagogů, kteří se nezapojí do projektu

7,32

0,32

Přínos pro školu bude dlouhodobý, vytvořené materiály jsou umístěny v systému Moodle, ke kterému je zajištěn přístup z webových stránek naší školy, aby pedagogická veřejnost mohla výukové materiály sdílet.

V Ivančicích 18.2.2013                           Marie Magerová, ředitelka školy