Aplikace BAKALÁŘI

Portál pro školy, pro děti i rodiče

Rozvrh tříd

Škola pořádá v průběhu roku tyto sběry:

• Papír sbíráme v průběhu celého roku. V aktualitách se objeví datum, kdy bude přistaven kontejner. Papír žáci přinášejí až po přistavení kontejneru, protože ve škole nesmíme z hlediska požární bezpečnosti papír skladovat a nemáme na to ani prostory.
  • Šípky sbíráme v září, pokud je úroda a sběrny přislíbí odběr.
  • Kaštany sbíráme také v září až do listopadu, pokud se urodí. Vykupuje je obora Moravský Krumlov.
  • Pomerančovou a citronovou kůru sbíráme v průběhu celého roku. Kůra musí být usušená, zvážená. Žák odevzdá kůru paní školnici a lísteček s množstvím donese k zápisu třídní učitelce.
  • Byliny sbíráme v období duben - červen, vždy podle počasí. Většinou sbíráme hluchavku - květ, kopřivu dvoudomou - list, černý bez - květ, jitrocel - list. Byliny sbíráme pouze za sucha, jinak zhnědnou a sběrna je neodebere. Nesmí se sušit na přímém slunci.
    V šatnách je umístěn kontejner na drobný elektroodpad: drobné domácí spotřebiče, baterie, telefony aj.